Poslušnost

 Na poslušnost chodíme od Artových čtyř měsiců, cvičíme pomocí pozitivní motivace a oběma nám tato metoda vyhovuje. I když moje důslednost není úplně vždy stoprocentní.:-)) 

 

Dog - dancing

 Prvky z dog-dancingu se snažíme učit a procvičovat ode dne, co jsme si Arta dovezli domů. Učíme se oba dva, tak doufám, že Arta moc nebrzdím.

 

Agility

Pro nás sport číslo jedna. Postupem času jak pronikáme do základů nás oba baví čím dál víc. Tuto aktivitu děláme nejpravidelněji a ještě se nestalo, že by se nám na ni nechtělo :-).

 

Dogfrisbee

 Krásný sport, který se mi líbí. Jen časoví prostor pro jeho procvičování moc nenacházím.

Dogtrekking

 Snažíme se oba trénovat. Art je na tom s fyzičkou o něco lépe než já, ale zase si musí alespoň na části procházky vyzkoušet chůzi v zápřahu :-). Někdy se pokoušíme i o canicross, ale to je pro paničku zatím horší varianta společného sportu, běhání mě zatím ještě moc neokouzlilo. A Arta musím naučit pořádně a hlavně delšídobu táhnout, po chvíli ho tah už moc nebaví. Už jsme i dostali rady jak na to. Teď ještě sehnat potřebné pomůcky :-). 

 

Stopy

 Základy jsme se dozvěděli na menším semináři, takže zkoušíme šlapat a čenichat čtverce. Zatím jsme si nenašli odborné vedení, takže na tom budeme muset zapracovat.

 

Flyball

Pravidelně a tedy ani závodně tento sport navštěvovat nebudeme. Ať už kvůli času, tak také kvůli celému tomuto sportu, kdy po naučení dráhy pes nijak dál nemusí přemýšlet. Ale rekreačně na spestření programu občas nejspíš zajdeme, z počátku se učit ještě stejně musíme. A ani Artil nemá místo mozku tenisák, takže se do tranzu při pohledu na balónek nedostává. No ono to bude asi i díky mě. Nikdy jsme si s tenisákem nehráli, preferujeme přetahovadla.